logotyp

U Šípkové Růženky, MŠ nábřeží J. Holuba

U Šípkové Růženky

Mateřská škola Dr. E. Beneše, detašované pracoviště nábřeží J. Holuba 153, U Šípkové Růženky

16.04. 2015
Mateřská škola na nábřeží J. Holuba zahájila předškolní vzdělávání dne 23. 1. 1947. A to nejprve v zahradním domku a s jedním oddělením dětí. Vzhledem k nevyhovujícím prostorám se oddělení přestěhovalo do sborovny obecné školy.
K velké změně došlo v roce 1950, kdy byla zřízena 2 oddělení po 35 dětech. Dalším velkým mezníkem bylo datum 1. 9. 1967, od kdy má mateřská škola kapacitu pět tříd. V této podobě funguje až do let 1991 – 1992, kdy za plného provozu probíhá celková rekonstrukce elektrických rozvodů a osvětlení. Přízemní, původně logopedická třída se sníženým počtem dětí, je v tomto období přebudována na prostornou šatnu, která tu dříve chyběla. Šatna je vybavena novým nábytkem, který tu slouží dodnes.
Ačkoli byl při zahájení školního roku 1992/ 93, snížen počet dětí – tj. 20 dětí na třídu, pro velký zájem rodičů byla se svolením zřizovatele udělena výjimka a počet se zvedl z 20 na 25 dětí na třídu. Zároveň docházelo k postupné renovaci hygienických zařízení tak, aby odpovídala normám pro navýšený počet dětí. Mateřská škola získala mezi místními obyvateli název „Břehy".
Od 26. 11. 1998, je u příležitosti 30. výročí působení tehdejší školnice, paní Růženky Šípkové, pokřtěna za přítomnosti místní kabelové televize na MŠ „U Šípkové Růženky".
Od dubna do konce června roku 2008 probíhala renovace fasády. Tuto rekonstrukci hradil zřizovatel, město Kralupy nad Vltavou, který se snažil podle dostupné fotodokumentace vrátit budově zašlou krásu pomocí autentických barev a původní štukové omítky.
Jediná secesní budova v Kralupech nad Vltavou si to jistě zasloužila.
Mateřskou školou U Šípkové Růženky prošla spousta dětí a pedagogických i nepedagogických pracovníků.
Naší prioritou bylo, je a bude, aby se zde děti cítily dobře a chodily do naší školky rády.
A nejen do školky, ale i na prostornou a stinnou zahradu, jejíž rekonstrukce se v dohledné době chystá.
zaměstnanci MŠ

100. let budovy

NOVINKY

Podpora učení

obrázek

Nové fotografie

obrázek
Nejnovější fotografie z akcí mateřské školy najdete ve fotoalbech a fotogaleri
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
U Šípkové Růženky
Barevná školka
Sedmikrásky
Domů Mateřská škola Dr. E. Beneše

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign