Barevná školka, MŠ Ulice Dr. E. Beneše

21.06. 2015
  Stavba naší mateřské školy byla zakončena v roce 1964 jako šestá v pořadí, odtud tedy měla název

21.06. 2015

Stavba naší mateřské školy byla zakončena v roce 1964 jako šestá v pořadí, odtud tedy měla název 6. MŠ.

Provoz byl zahájen s ještě probíhajícími  dokončovacími pracemi. V souvislosti se stavbou Kaučuku se městská část Lobeček rychle rozrostla o nové sídliště. Mladé rodiny s dětmi, které se sem převážně přistěhovaly, již nedočkavě čekaly na novou školku pro své děti.

Mateřská škola byla v té době první původní stavbou určenou pro účely mš.

Škola má kapacitu 4 tříd, z nichž každá je architektonicky řešena na dvě části – hernu a třídu s hygienickým zázemím, které bylo později rozšiřováno, aby odpovídalo příslušným normám.

Pro potřeby školy zde fungovala též prádelna, ta v současnosti již není v provozu.

Již od počátku byly třídy rozlišeny pro lepší orientaci dětí na barevné kytičky. Z čehož později paní učitelky vycházely a pokračovaly v této tradici barevného rozlišení tříd. Z toho byl nakonec odvozen i název – Barevná školka.

Škola prošla za léta svého provozu mnoha opravami a rekonstrukcemi – většinou za plného provozu. Ta největší – oprava střechy a zateplení budovy proběhla v roce 2009. Byla spolufinancována z prostředků EU.

Ke škole patří rozlehlá zahrada, která vždy sloužila k širokému vyžití dětí a v současnosti ji čeká široká rekonstrukce a modernizace.

Za dlouhá léta existence školy se všechni její zaměstnankyně vždy snažily, aby léta, která zde děti strávily, patřila k těm nejhezčím.

Domů Mateřská škola Dr. E. Beneše

Created by © 2015 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign